Pražská školka Kája a Pája
 
Zpět na úvod   >   Pořádáme a nabízíme   >   Miniškolka

Miniškolka

Školička jesličky Kája a Pája nabízí možnost celodenní docházky pro děti od 12ti měsíců do 5,5 let věku dítěte. V případě, že je volná kapacita, můžeme vzít i mladší dítě 15ti měsíců. Dále pro vás máme připravené zábavné bloky/kurzy/, kterých se mohou účastnit děti po školičce, nebo v průběhu ní.

Školka funguje od 4.října 2004.

Díky těmto dlouholetým zkušenostem můžeme nabídnout kvalitní a profesionální péči o děti. Prostor školky a dětského klubu nabízí obrovské možnosti pohybových, výtvarných i jiných aktivit.

Jak to u nás chodí?

„Malujeme, kreslíme, skáčeme a cvičíme.

Hrajeme si, učíme se, při tanečkách vrtíme se,

všechno jídlo pěkně sníme, po obědě rádi spíme.

To, co se má, dobře víme,

hlavně se tu mámo…táto… ani trochu nenudíme!

Děti ve školce

Aktivity školky

Vzhledem k daným podmínkám se snažíme o maximální podporu celkového rozvoje dětí. Pracujeme podle rámcově vzdělávacího programu stejně jako státní MŠ - přizpůsobeného a upraveného pro mladší věkové kategorie dětí.

Dbáme o denní pobyt na čerstvém vzduchu - procházky, hry a pohybové aktivity v parku. V blízkosti školičky se rozkládá park s dětským hřištěm a pískovištěm, který plně využíváme.

Vytváříme dětem podmínky pro individuální i skupinové činnosti. Děti mají možnost účastnit se společných činností, ale také uchýlit se do klidného koutku a odpočívat. Veškeré aktivity jsou organizovány tak, aby byly děti podněcovány k vlastní aktivitě a experimentování, mají možnost pracovat svým tempem. Snažíme se o vyváženost spontánních a řízených činností v denním programu.

Děti ve školce

Prostředí a vybavenost

Dětský nábytek, tělocvičné nářadí, zdravotně hygienické zařízení i vybavení pro odpočinek jsou antropometricky přizpůsobeny a odpovídají počtu dětí. Jsou estetické, zdravotně nezávadné a bezpečné. Učebna je vybavena hračkami, pomůckami a materiály odpovídajícími počtu dětí a jejich věku. Všechny jsou umístěny tak, aby je děti dobře viděly a mohly si je samostatně brát a uklízet.

Děti ve školce

Personální a pedagogické zajištění

Všichni vychovatelé a lektoři školičky mají odbornou a pedagogickou způsobilost a průběžně si ji doplňují. V některých případech jsou to lidé, kteří mají ve svém oboru dlouholetou praxi a jejich práce s dětmi je tak kvalitní, že je pro vedení dostatečným důkazem způsobilosti práce v našem dětském klubu.

Teta Alena